Msze we wszystkich językach

UWAGA: jeżeli kalendarz poniżej się nie wyświetla prosimy o odświeżenie strony lub kliknięcie tutaj.

12 odpowiedzi na „Msze we wszystkich językach

 1. joachim pisze:

  parafia Św. Wojciecha w Radzionkowie zmieniła adres strony

 2. jacek54lat pisze:

  Szczęść Boże.
  Czy zauważyliście jak przez tę stronę można obejrzeć niesamowite bogactwo różnorodności w naszym KK (1,25 miliarda ludzi) na świecie? i to nie ruszając się z własnego pokoju. Kiedyś byłem na pielgrzymce w Meksyku, co kosztowało wiele wyrzeczeń, a teraz mogę codziennie byc u MB Guadalupe.
  Albo sprawa Polska. Portret JP2 wisi na czołowym miejscu w rumuńskim kościele; w TV Apreciada z Brazylii dali super wywiad z piękną Polką – żoną oficera Gwardii Szwajcarskiej; w Mexyku po mszy cudownie śpiewają ,,polską” koronkę do BM itd.
  Sprawy wystrojów wnętrz kościołów – jaka różna architektura i wystrój.
  W nowych kościołach a i nie tylko, to głównie wymiotło Tabernakula z prezbiterium, a dano tam w centrum zacne Fotele. Tabernakula w postaci małych schowków stoją gdzieś w kącie, a w miejscu gdzie stały przez tysiąclecia, po SW2, zasiada człowiek, czyli coś się ,,pofyrtało”. Za jakie to winy tego Pana Jezusa do kąta przesunięto? Ciekawe jaki będzie następny krok. Może czerwona lampka zupełnie zgaśnie, jak to jest u stale dzielących się na coraz to mniejsze grupy Ewangielików, a może kiedyś jakieś ofiary z jagniąt i synogarlic…
  Księża-następny temat. W Irlandii odprawia starzec, a u nas w tym samym czasie przy ołtarzu stoi siedmiu ,,chłopa na schwał”. U nas i w Meksyku pełno ministrantów, a na zachodzie europy prawie same niewiasty w prezbiterium. U nas jeszcze często dzięki Bogu komunia na klęcząco, a tam na turystycznie – z marszu byle szybciej i na brudną łapę oczywiście, rozdzielana przez paniusie w rozpiętych paltach , które wyregaciły z tej czynności ,,starców”, a na dodatek, kto chce to se może łyknąć z ogólnodostępnego kielicha. Chyba już za niedługo będą panie Ksiądz, no i oczywiście bez żadnego celibatu czyli zamężne, rodzące, karmiące i wychowujące.
  Itd, Itp
  Dla mnie, mimo, że w życiu już wiele widziałem to ciągle kulturowy szok i dziękuję Panu Bogu, że w tym wszystkim można znaleźć jeszcze jakiegoś świętego księdza, co swe życie w konfesionale spędza, a i starą łacińską mszę odprawi. Tylko nie wiem jak długo jeszcze…

  Królój nam Jezu Chryste
  Jacek 54jeszcze

  • Damian pisze:

   Drogi Jacku,
   kilka słów komentarza do Twojego tekstu. Jestem podróżującym katolikiem, więc w niejednym kościele uczestniczyłem we mszy św. Nie wiem co masz na myśli pisząc ” u nas”, czy to oznacza Twoją parafię czy Polskę. W każdym razie w Polsce w tej chwili bardzo rzadko przyjmuje się komunię na klęcząco. Po drugie po co piszesz ” na brudną łapę”. Jeżeli taki sposób udzielania Komunii jest dopuszczony w naszym kościele to po co dzielisz ludzi na lepszych i gorszych. W wielu diecezjach na południu Polski część osób przyjmuje Komunię w jeden sposób a część w drugi, czy uważasz, że z tego powodu ktoś jest lepszy lub gorszy? Pamiętajmy o podstawowym przykazaniu naszej Wiary a nie skupiajmy się na szczegółach które dzielą i wartościują. Damian

 3. Edi pisze:

  http://www.ercis.ro/video live streaming from Romania (Poiana Micului and Solonetu Nou in polish language)

  Thank you
  Edi
  +40742856254
  admin

 4. Jan pisze:

  Bardzo się cieszę że jest takie miejsce, gdzie mozna wysłuchac mszy np. w chorobie i to w dogodnej dla siebie porze dnia. Można przy okazji wiele sie nauczyc obserwując zachowania i zwyczaje w różnych miejscach. Dziękuję, że jesteście.

 5. Grzegorz pisze:

  Dziękuję!

 6. Bogumila pisze:

  Czy jest gdzieś tekst mszy po chińsku?

 7. Andreas pisze:

  Portal MSZA ONLINE to bardzo udana i potrzebna inicjatywa. Z wielką radością przywitałbym msze święte w języku szwedzkim, bo takich nie mogę w witrynie znaleźć, mimo, że zgodnie z informacją są tu msze we wszystkich językach. Szczęść Boże!

  • admin pisze:

   Chętnie dodamy transmisję mszy świętej po szwedzku – jeśli taka transmisja będzie uruchomiona. Szczęść Boże!

 8. Anna pisze:

  czy ktos zna msze swiete po turecku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.