Dla twórców stron i blogów

Jeżeli jesteś właścicielem bloga lub strony internetowej możesz w prosty sposób zainstalować tzw. widget wysuwany z boku ekranu z kalendarzem mszy. Dzięki niemu każdy odwiedzający Twoją stronę będzie mógł obejrzeć za jej pośrednictwem mszę w internecie. Widget zawiera kalendarz z godzinami mszy świętych. Po najechaniu myszą na widget kalendarz otwiera się pokazując godziny mszy na dzień dzisiejszy począwszy od godzin porannych. Jeżeli mszy na dany dzień jest więcej (np. w niedzielę) użytkownik może “skrolować” ekran i wybrać późniejszą godzinę.

Co należy zrobić by zainstalować widget?
Należy w sekcji footer (stopka) Twojej strony internetowej dopisać poniższą linię:

<script src="https://msza-online.net/widget/msza_online.js" type="text/javascript"></script>

Przykład: jeżeli posiadasz własny blog w systemie wordpress należy zalogować się do kokpitu jako administrator, wybrać z menu opcję “Wygląd”, z niej “Edytor”, a następnie z menu plików do edycji (po prawej stronie) wybrać plik Stopka (footer.php). Po załadowaniu się pliku można dodać powyższą linię np. tuż pod linijką:

<!– /main –>

Uwaga: nie należy dodawać linijki z widgetem pomiędzy liniami zaczynającymi się od <?php a kończącymi się ?> gdyż są to fragmenty kodu w PHP, a my dodajemy skrypt java czyli powinniśmy zainstalować go w części widzianej jako HTML.

Jeżeli pojawi się błąd “jQuery is not defined” należy przed powyższą linią widgetu dodać wywołanie jQuery:

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.4.1/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>

Jak wygląda poprawnie zainstalowany widget?

Widget na Twojej stronie internetowej pojawi się po prawej stronie na dole (górna krawędź widgetu wystawać będzie dokładnie 430 pikseli od krawędzi dołu ekranu).

strona1

Po najechaniu myszą na widget będzie się on rozwijał i użytkownik będzie mógł wybrać z kalendarza interesującą go godzinę, a następnie po kliknięciu w nią oglądać mszę na żywo.

strona2

Umiarkowane wsparcie techniczne dostępne jest pod adresem mailowym marekrz /at/ hotmail.com

3 odpowiedzi na „Dla twórców stron i blogów

 1. osoba prywatna pisze:

  W kościele św.Pawła Apostoła w Bochni oglądając mszę świętą o godzinie 12,30 jest opóźniony obraz. Prośba, aby dobrze zsynchronizować obraz z dźwiękiem. Jest dźwięk, a obraz za około minutę i dosyć często jest rozmazany. Trudno się ogląda.
  Pozdrawiam

  • Sługa Boga pisze:

   To proszę nacisnąć link na wideo prawym przyciskiem myszki, a otworzy się ta sama strona na YouTube i problemu już nie powinno być, o ile to nie problem kościelnej kamery.

 2. renata wilhelmsson pisze:

  Szczesc Boze
  Bardzo sie ciesze ze dodaliscie do strony online Bazylike ze Szczecina.
  Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy jest w planie ze bedzie na tej stronie rowniez kosciol pod wezwaniem Najswietszego Serca Jezusa ul Bogurodzicy w Szczecinie. To byla moja parafia przez 32 lata!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.